Fotogaléria - Akvárium v La Rochelle

Autor Jago. Fotogaléria vytvorená 28. 6. 2012 Št 18:25.

Onehdy, uchvácen Lojzovými obrázky medúz, slíbil jsem neprozřetelně, že se pochlubím tím, co nafotíme v mořském akváriu ve francouzském La Rochelle.

Akvárium nás uchvátilo. Už jsme jich pár navštívili a tohle patřilo mezi ty lepší. Vstupné pro skupinu činilo pouhých 10,40 eur, což se nám v porovnání se vstupným do mořského akvária na pražském výstavišti (230,– Kč) zdálo vcelku přiměřené. Fotit se mohlo všude, pochopitelně bez blesku, ale ono by to kvůli skleněným stěnám ani jinak nešlo. Naštěstí byly nádrže docela slušně nasvícené. Cvakali jsme tedy jako diví, ale většinu obrázků, které se na displeji zdály být v pořádku, jsme následně museli vyhodit, protože ty vodní potvory chvilku nepostály a tudíž se rozmazaly. Moje chyba, měl jsem si pořádně přečíst manuál k našemu novému aparátu a nastavit natvrdo vysokou citlivost. Takhle si ji ten idiot nastavoval sám a dodával k ní skvělé expoziční časy, většinou 1/15 vteřiny, což, jak známo, udrží z ruky málokdo.

U každé nádrže byla naučná cedule, na níž bylo vyobrazeno, na co se koukáme. Popisy však byly pouze ve francouzštině a v angličtině a kdybychom si měli pečlivě psát, co to právě fotíme, strávili bychom tam týden. A my měli na návštěvu pouhých pět hodin! Protože názvy většiny vyobrazených živočichů neznám, doufám, že nějaký návštěvník tohoto webu k nim doplní podrobnosti. A pokud nedoplní, taky se nic neděje. Podívejte se tedy, co je tam k vidění.

Mořské akvárium v La Rochelle, Francie, 2010

Cosi jako platýz nebo kambala.

Murénu

Že by žralok?

Tenhle parejnok(?)

Ta tlama

Havýši

I perutýna jsme poznali.

Tohle by mohla být jehla hranatá,

Piloun obecný.

Mořské cosi.

Tady moje znalosti skončily

Přízemní, lehce oranžový povaleč


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Náhodná fotografia z Fotogalérie

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy    Služobný vchod