Fotogaléria - Irsko - Corrib a Connemara

Autor Jago. Fotogaléria vytvorená 20. 11. 2014 Št 5:40.

Na své cestě po západním Irsku jsme se v září 2014 kochali krajinou jezera Corrib a národního parku Connemara. Pokochejte se i vy.

Jezero Corrib

Wikipedie o něm praví: Lough Corrib (irsky Loch Coirib nebo An Choirib) je jezero u západního pobřeží Irska v provincii Connacht. Prohlubeň, v níž se jezero nachází, je krasového původu a byla prohloubena ledovcem. Má rozlohu 176 km², je dlouhé 42 km a dosahuje hloubky okolo 10 m. Nachází se v nadmořské výšce 9 m. Je to největší jezero v Irské republice a druhé největší na celém ostrově po Lough Neagh. Pobřeží je převážně nízké, na západě a severozápadě prudké a vysoké. Na jezeře je okolo 300 ostrovů. Největší přítok je řeka Clare se nachází na jihovýchodě. Další přítok je od severu z jezera Lough Mask. Odtok zajišťuje řeka Corrib, která u města Galway (irsky Gaillimh) ústí do Galwayského zálivu Atlantského oceánu

Národní park Connemara

Národní park Connemara (irsky  Páirc Naisiúnta Chonamara) je jeden ze šesti národních parků v Irské republice. Nachází se na západě Irska v hrabství Galway. Byl zřízen a pro veřejnost otevřen v roce 1980. Na ploše 2957 hektarů najdeme hory, rašeliniště, vřesoviště, louky a lesy. My jsme v něm absolvovali krátký pěší okruh.

Jezero Corrib

Jezero Corrib

Jezero Corrib

Jedeme dál,

Národní park Connemara

Národní park Connemara,

Diamantový vrch či hora (Diamond Hill)

Národní park Connemara,

Koníci

Národní park Connemara

Národní park Connemara

Národní park Connemara


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Prejdite na fotografiu KLÁŠTERY

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy    Služobný vchod