Fotogaléria - Adventní Rothenburg

Autor Jago. Fotogaléria vytvorená 8. 12. 2014 Po 18:55.

Rothenburg ob der Tauber je městečko ve středofranském (Mittelfranken) okrese Ansbach ve spolkové zemi Bavorsko. Navštívili jsme ho v rámci letošního adventního putování.

Nejprve ale trochu historie:

Na ostrohu nad řekou Tauber byl někdy v 10. století postaven hrad a pod ním malá osada. V r. 1142 římský král Konrád III. z rodu Hohenstaufů tam založil říšský hrad Castrum Imperiale a z osady, která se rozrůstala na sousedním vršku, vznikl pozdější Rothenburg. Ten roku 1174 král Rudolf Habsburský povýšil na svobodné říšské město. Rod Hohenstaufů vymřel po meči už Konrádovým synem Fridrichem a po jeho smrti hrad upadl, protože zůstal prakticky neobýván. V roce 1356 ho dokonce zničilo zemětřesení. Na rozdíl od hradu ale město vzkvétalo a kolem r. 1400 mělo už přes šest tisíc obyvatel a patřilo k největším říšským městům.

V roce 1525 se v tzv. Selské válce přidalo město k povstalcům a od té doby začíná jeho úpadek. V roce 1544 přišla do Rothenburgu reformace a během třicetileté války byl několikrát obsazen. V roce 1802 jej po pěti stech letech nezávislosti anektovalo proti jeho vůli Bavorské království. V roce 1945 postihlo město spojenecké bombardování, při němž vzalo za své 40 % staré zástavby. Zničené části jsou postupně obnovovány, do jaké míry se to podařilo, posuďte sami z následujících obrázků.

P.S. Družebním městem Rothenburgu je mimo jiné i Telč.

Špitálská bašta (Spitalbastei)

Hradby (Stadtmauer)

Radnice (Rathaus)

Vánoční trh – Reiterlesmarkt

Vánoční trh

Jesličky (Krippen)

Legendární „Meistertrunk“

Käthe Wohlfahrt

Půjdeme sem na kafe?

Lákavý koláč

Sněhové koule (Schneeballen)


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Prejdite na fotografiu Svatý Jiří

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy    Služobný vchod