Fotogaléria - Adventní Rothenburg

Autor Jago. Fotogaléria vytvorená 8. 12. 2014 Po 18:55.

Rothenburg ob der Tauber je městečko ve středofranském (Mittelfranken) okrese Ansbach ve spolkové zemi Bavorsko. Navštívili jsme ho v rámci letošního adventního putování.

Nejprve ale trochu historie:

Na ostrohu nad řekou Tauber byl někdy v 10. století postaven hrad a pod ním malá osada. V r. 1142 římský král Konrád III. z rodu Hohenstaufů tam založil říšský hrad Castrum Imperiale a z osady, která se rozrůstala na sousedním vršku, vznikl pozdější Rothenburg. Ten roku 1174 král Rudolf Habsburský povýšil na svobodné říšské město. Rod Hohenstaufů vymřel po meči už Konrádovým synem Fridrichem a po jeho smrti hrad upadl, protože zůstal prakticky neobýván. V roce 1356 ho dokonce zničilo zemětřesení. Na rozdíl od hradu ale město vzkvétalo a kolem r. 1400 mělo už přes šest tisíc obyvatel a patřilo k největším říšským městům.

V roce 1525 se v tzv. Selské válce přidalo město k povstalcům a od té doby začíná jeho úpadek. V roce 1544 přišla do Rothenburgu reformace a během třicetileté války byl několikrát obsazen. V roce 1802 jej po pěti stech letech nezávislosti anektovalo proti jeho vůli Bavorské království. V roce 1945 postihlo město spojenecké bombardování, při němž vzalo za své 40 % staré zástavby. Zničené části jsou postupně obnovovány, do jaké míry se to podařilo, posuďte sami z následujících obrázků.

P.S. Družebním městem Rothenburgu je mimo jiné i Telč.

Špitálská bašta (Spitalbastei)

Hradby (Stadtmauer)

Radnice (Rathaus)

Vánoční trh – Reiterlesmarkt

Vánoční trh

Jesličky (Krippen)

Legendární „Meistertrunk“

Käthe Wohlfahrt

Půjdeme sem na kafe?

Lákavý koláč

Sněhové koule (Schneeballen)


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Prejdite na fotografiu Toltécký styl - kult hada

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy    Služobný vchod