Fotogaléria - Itálie 2015 - Pitigliano

Autor Jago. Fotogaléria vytvorená 19. 9. 2015 So 7:16.

Pitigliano, které jsme navštívili v srpnu 2015, je město v provincii Grosetto. Obec se rozkládá na asi 130 km2 a má 3971 obyvatel. Leží v západní části tzv. tufové oblasti (area del Tufo) na útesu ve výšce 313 metrů nad mořem a je obklopena množstvím strží se spoustou přirozených i umělých jeskyní.

Zdejší oblast byla hustě obydlena již v etruských dobách a samo místo, na němž se nachází současné město, bylo etruským sídlištěm. První písemná zmínka o Pitiglianu je však až v bulle papeže Mikuláše II. z roku 1061. Na počátku 13. století patřilo rodině hrabat Aldobrandeschi a v polovině 13. století se stalo hlavním městem zdejšího hrabství. V roce 1293 se Anastázie, dcera hraběnky Margherity Aldobrandeschi, provdala za Romana Orsiniho, hrabství mu přinesla jako věno a to tak přešlo pod nadvládu rodu Orsini. Tento rod zde vládl několik století, během nichž se musel bránit pokusům o podmanění nejprve Sienou a Orvietem, později medicejskou Florencií. Až v roce 1574 předal Nichola IV. Orsini pevnost medicejským a v roce 1604 bylo hrabství začleněno do velkovévodství toskánského, čímž byly uhrazeny dluhy hraběte Gian Antonio Orsiniho. V 19. století se stalo součástí sjednoceného italského království.

V době našeho pobytu se zde konala Festa della Contea Pitigliano (slavnost hrabství Pitigliano), z níž je zde také několik obrázků.

Pitigliano, celkový pohled

Medicejský akvadukt

La fontana delle sette cannelle (fontána sedmi chrličů)

Palazzo Orsini

Festa della Contea Pitigliano

Slavnostní průvod vyrazil

Standartonošové

Kdo by se bál Mikuláše v létě?

Kupředu, pravá!

A jde se zpátky.

Podvečerní Pitigliano,

Ranní Pitigliano odtamtéž.


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Prejdite na fotografiu A na závěr aspoň jedno zvíře, i když mýtické

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy    Služobný vchod