Fotogaléria - Umělecké sklo v Novém Boru

Autor Jago. Fotogaléria vytvorená 16. 11. 2015 Po 20:06.

V pátek 13. listopadu 2015 jsme navštívili Nový Bor, město sklářů. Z mnoha zdejších sklářských ateliérů a galerií jsme stihli navštívit Sklářské muzeum a Ajeto Art Glass Museum firmy Ajeto, kde jsme vyfotili spoustu zajímavých exponátů. Bylo jich tolik, že jsem musel provést brutální výběr a vystavit z nich zde jen několik.

Měli jsme štěstí, protože ve dnech 1. až 4. října se zde konal XII. ročník mezinárodního sklářského sympozia (IGS – International Glass Symposium), kterého se zúčastnilo téměř 80 výtvarníků z mnoha zemí. Jejich dílům je ve sklářském muzeu věnována výstava, která potrvá až do 28. února 2016. Kromě toho je zde stálá expozice a to vše je možno navštívit za velmi humánní vstupné. Takže budete-li mít cestu kolem, neváhejte. V galerii firmy Ajeto je pak k vidění sbírka moderního skla, užitého a výtvarného umění.

Omlouvám se za nevalné popisky obrázků. U mnoha exponátů nebylo ani napsáno, jak se jmenují (a když, tak většinou jen „Objekt“), a jména autorů jsem nestačil zaznamenat. Takže se musíte spokojit s nadpisy „Obrázek č. xx“ a popustit uzdu své fantazii.

Obrázek č. 1

Obrázek č. 3

Obrázek č. 8

Obrázek č. 10

Obrázek č. 11

Obrázek č. 12 - Sklářův poklad

Obrázek č. 15

Obrázek č. 16

Obrázek č. 23

Obrázek č. 24

Obrázek č. 25

Obrázek č. 32

Obrázek č. 34

Obrázek č. 35


Rubriky

Najnovšie komentáre

Fotogalérie

    Náhodná fotografia

    Prejdite na fotografiu Zmrzlá vlna v Patagonii

    Všetky fotogalérie


    Obľúbené adresy    Služobný vchod